RENAULT AVRUPA’DA FORD’U GEÇMEYİ BAŞARDI

ford-satmak renault-satmakACEA yani Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği tarafınca belirtilen rakamlar doğrultusunda Renault 2016 sezonunun ilk yarısında Avrupa’da geçtiğimiz senenin aynı dönemine kıyasla %14,2 oranında büyüme kaydetmiştir. Yani Ford markasını geride bırakmayı başarmıştır. Her iki markanın da halen Volkswagen markasının gerisinde konumlanmaktadır. Listenin üçüncü sırasına düşmesine karşın Ford markası, 2015 yılına oranla bu senenin ilk yarısında %4,8 büyümeyi başarmıştır.Renault Avrupa’da Ford’u geçmeyi başardı ve konuyla alakalı detaylı bilgiler aktarıldı. Şirket, 2016 tarihinin ilk bölümünde 527 bin 502 araç satarken, Renault markası 561 bin 238 tane satış rakamıyla öne geçmiştir. 1 sene öncesine bakıldığında ise Ford markası, Renault markasına oranla 11 bin tane daha çok satış yapmıştır. Renault markasının büyümesi genişletilmiş model serisine bağlanmaktadır. Şirket, Kadjar dahil pek çok yeni ürün çıkartmıştır. Böyle rekanetin en zor olduğu segmentler kapsamında satış rakamlarını artmaktadır.

İkinci sıralar için yarış Ford markasının yepyeni ürünleri ile önümüzdeki aylarda halen daha devam edecektir. Büyük Edge SUV, piyasa genelinde Renault markasının yepyeni Koleos modeliyle rekabete hazırlanmaya çalışırken, yepyeni Megane modeli de Focus satışlarını adeta tehdit etmektedir. Söz konusu olan bu yarışı daha fazla kızıştırabilmek adına yepyeni bir Ford Fiesta modeli de her an sunulabilir. İngiltere genelinde Renault markasının yeni kayıtları, bir önceki seneye kıyasla bu senenin ilk bölümünde % 21 oranında büyümüştür. Fakat Temmuz ayı içerisinde % 31 oranında iddialı bir düşüş yaşamıştır. Ford markası da 2016 yılının Temmuz ayında geçen seneye oranla % 7.75 değerindeki düşüşle karşılaşmıştır. Renault Avrupa’da Ford’u geçmeyi başardı haberleri ise sektör genelinde hızla yayılmaktadır. Sektör yorumcuları arasından bazıları bu durumu İngiltere genelinde Eylül ayında yürürlüğe girecek olan yeni plaka sistemiyle ilişkilendirirken, bazıları da İngiltere ülkesinin Avrupa Birliği’nden çıkmasının müşteriler üzerinde oluşturduğu tedirginliğe bağlamaktadır. Aynı zamanda Volkswagen markası en üst sıradaki yerini muhafaza etmektedir. Şirket, yalnızca %0,1 oranında büyüse bile 850 bin tane satışla senenin ilk bölümünde Renault ve Ford markalarını geride bırakmıştır.

Sunulan rakamlar yalnızca Renault markasını kapsamaktadır. Ayrıca Dacia markalı satışlar da bu rakamlara dahildir. Renault Avrupa’da Ford’u geçmeyi başardı başarmasına ancak bu konuya alakalı çok sayıda ayrıntılı bilgi aktarılmaya devam etmektedir. Avrupa pazarında mevcut olan bu sıralama, ülkemiz genelinde de benzer bir şekilde devam etmektedir. Ocak ve Temmuz dönemi içerisinde Volkswagen 68.386 tane satışla birincilik koltuğuna yer almaktadır. Bununla beraber Renault 65.068 tane ile onu yakından takip etmektedir. Ford markası ise 57.347 tanelik satış rakamıyla ülkemiz genelinde en çok satışa sunulan üçüncü marka niteliğinde karşınıza çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşın

HEMEN TEKLİF ALIN

SON YAZILAR

SİZİ ARAYALIM

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım
0532 297 94 69

2015 Hemenotosat.com Tüm Hakları Saklıdır izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.

Open chat