Mercedes CLS 350 Coupe

Özel bir otomobil Mercedes CLS 350 Coupe

Önemli bir teknolojik buluş olan otomobilin geçmişi 19. Yüzyıla kadar dayanır. Geçen zaman içerisinde buharlı kullanılması ile başlar ve petrolün kullanılmasına kadar devam eder. Günümüzdefarklı enerji kaynakları da otomobillerin çalıştırılması konusu her geçen gün ilerleme kaydetmektedir. Otomobil insan ve yük taşımacılığı için düşünülmüş ve zaman geçtikçe vazgeçilmez bir ihtiyaç olmuştur. Günümüzde de insanların tutkusu haline gelmiş önemli bir konudur. Tüm dünya da her geçen gün gelişen teknolojilerle yenilik kazanan çok büyük bir sektördür. Tüm dünyaya hitap eden birçok otomobil markası bulunmakla birlikte otomobil denilince farklılığıyla Mercedes markası tüm dünyada geçerli bir isimdir. Ürettiği otomobillerle tüm dünyadaki kullanıcılarda hayranlık yaratan Mercedes markasının MERCEDES CLS 350 COUPE serisi dikkat çeken modellerdendir.

Mercedes-Benz merkezi Almanya 1926 yılında Karl Benz şirketi Benz & Cie ile Gottlieb Daimler’in şirketi Daimler Motoren Gesellschaft’ın birleşmesi sonucu kurulmuş dünya devi olmuş bir otomotiv şirketidir. Uzun yıllardır otomobiller, kamyonlar, ticari araçlar ve otobüsler üreten otomotiv sektörünün en büyük isimlerinden biridir. Otomobil birçok insan için tutku ile bağlı olduğu varlıklarındandır. Bu anlamda Mercedes markasının üretmiş olduğu birbirinden farklı ve özel tasarımlara sahip otomobilleri birçok kişinin de idealini oluşturmaktadır. Mercedes marka otomobil kullanan kişiler de markanın güvenilirliği ve sağlamlığı göz önünde bulundurulunca her zaman sadık kullanıcılar olmuşlardır. Buotomobil modellerinden biri de kuşkusuz MERCEDES CLS 350 COUPE dir.

Mercedes-Benz 2004 yılında CLS’yi dünyanın ilk dört kapılı coupe modeli olarak üretmeye başlamıştır. Yenilenen modelinde bulanan özelliklerden bahsetmek gerekirse;

*Tasarımı

Genel görünümünde çok farklılığa gidilmemekle birlikte aracın ön yüzünde yapılan değişiklik kendini göstermektedir.

*Konforu

MERCEDES CLS 350 COUPE konforuyla da dikkat çekmektedir. İçgenişliği, ısıtmalıhavalandırmalı koltuk konforu ile farkını ortaya koymaktadır. Ergonomik tasarımlı direksiyon simidi ile sürüş farkı yaratmaktadır.

*Performans Detayları

252 beygirlik 3,0 litre dizel motora sahiptir. Vites geçişlerini sessiz ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Merkezi bir diferansiyel sistemde görev yaptığından yol tutuşu iyi olmayan tekerlek frenlenerek, yol tutuşu iyi olan tekerleklerin gücünü arttırır.

*Far Özellikleri

Otomobilde 30-60 metre ek görüş sağlayan viraj farları bulunmaktadır. Siz virajı almadan aydınlanma sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşın

HEMEN TEKLİF ALIN

SON YAZILAR

SİZİ ARAYALIM

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım
0532 297 94 69

2015 Hemenotosat.com Tüm Hakları Saklıdır izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.

Open chat