Oto Alım

 

Türkiye Dünya’da en fazla araç kullanan ülkeler arasındadır. Bunun yaratmış olduğu etki ile sene içerisinde birçok oto alım yapılmaktadır. Sizlerde bu düşünce ile hareket ediyorsanız bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken birçok nokta bulunmaktadır. Göz ardı edebileceğiniz ve umursamayacağınız faktörler genelde kısa bir süre içerisinde daha büyük sorunlar ile karşınıza çıkmaktadır.

Araba Alırken Yapılacak İşlemler

Kafanıza yerleştirdiğiniz ve beğendiğiniz bir aracı almaya karar verdikten sonra yapmanız gereken işlemler bulunmaktadır. Noter süreci ve trafik işlemleri arabayı almanız konusunda yapmanız gerekenler arasındadır. Buralara başvurarak arabanın devrini üzerinize alabilir ve arabanın yeni sahibi olabilirsiniz. Genelde gün içerisinde işlemler tamamlanarak alıcı ve satıcı arasında ücret ödemeleri yapılmaktadır.

İnternetten Araba Alabilir Miyim?

İnternetten araba almak son dönemlerde popüler bir hale gelmiştir. Masa başında oturarak istediğiniz aracı buluyor ve satıcı ile direk olarak pazarlığa girebiliyorsunuz. İnternetten bilindiği üzere yararlı ve bir o kadar da zararları olan bir sistemdir. Dolayısıyla alış işlemi yaparken güvenilir siteleri tercih etmelisiniz. Dünya’da arabaları site üzerinden alım işlemi bulunmaktadır. Örneğin beğendiğiniz bir araca direk parasını ödeyerek işlemleri başlatabiliyorsunuz. Fakat bu sistem ülkemizde bulunmamaktadır.

Satıcıya hiçbir zaman görmediğiniz bir araç için ödeme yapmayınız. Resimlerde montaj yapılarak birçok kusur ortadan kaldırılmaktadır. Gerçeğini gördüğünüzde ise bazı şeyler için geri dönüş zor olacaktır.

Oto Alımı

Galeriden Alım Yapabilir Miyim?

Araba almak konusunda galerilerde sıklıkla tercih edilmektedir. Galeriler bireyse satışlara göre karını daha da ön plana çıkardığı için yüksek ücretler talep etmektedir. Örneğin arabanın normal değeri 10.000 TL iken galeri alırken daha düşüğe alıyor ve satarken bunu 11.000 TL’ye çıkarıyor. Doğal olarak galeriden araba almak biraz mantıksız bir tercihtir. Tabiki bu alan içerisinde başarılı olan ve hakkı ile yapan galerileri tercih etmeniz doğur olacaktır. Fakat bilinmedik yerlerden araba almamaya özen göstermelisiniz.

Araba Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Keyfi veya yatırım için almayı düşündüğünüz arabaları mutlaka iyi incelemelisiniz. Gözden kaçacak bir nokta bile ilerde satmayı düşündüğünüzde ciddi sorunlar oluşturacaktır. Her zaman söylediğimiz gibi yasal olan ve devlet yasaları ile hareket eden yerlerden işlem yapmalısınız. Buna uymayan bireyler ilerde daha büyük sorunlar ile karşı karşıya kalmaktadır. Motor ve fiziksel olarak aracı almadan önce inceletmekte yararlı olacaktır. İşini iyi yapan bir kurumda inceletme işleminde bulunabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde arabanın neleri olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşın

HEMEN TEKLİF ALIN

SON YAZILAR

SİZİ ARAYALIM

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım
0532 297 94 69

2015 Hemenotosat.com Tüm Hakları Saklıdır izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.

Open chat