Kredisi Devam Eden Aracın Satışı

Kredisi devam eden araç satışı hemenotosat.com

Kredili aracımı satmak istiyorum veya kredisi devam eden aracın satışı nasıl yapılır ? diyenlerin imdadına yetişiyoruz. 2.el kredili araçlarınızı sadece 30 dakika gibi bir kısa sürede ( kredi kapaması ) yaparak satın alıyoruz.

2.el araba satmak zaten başlı başına bir problemken, taşıt kredili aracı herkese hemen satamayabilirsiniz. Kredisi devam eden arabanın satışı çok kolay olmamakla beraber bir takım riskleri ve zorlukları bulunmaktadır. Örnek : Kredi kapamasını yaparsınız kredili aldığınız firmanın genel müdürlüğünün rehin kaldırma işlemini yapmasını beklersiniz. Bu süreç oldukça uzun sürebilmekle beraber bazı bankalar hemen rehin kaldırma işlemini yapmayabiliyorlar.

Kredili arabayı herhangi bir yerde satamamakla berbaber, aracın kalan kredisinide başka bir kişiye devirde edemezsiniz. Kredi kapaması yapılmadan kesinlikle ilgili aracın satışı mümkün değildir.

Herhangi bir sebebten dolayı mesala sağlık problemi veya acil Nakit ihtiyacından dolayı aracınızı satmak ve hemen nakdi ihtiyacınızı karşılamak isteyebilirsiniz. Aracınız kredi ile alındıysa hemen satmanız malesef mümkün olamayacaktır. İlan verdiniz alıcı ile anlaştınız fakat kredi kapaması yapılması lazım dediğinizde büyük ihtimalle alıcı aracı almaktan vazgeçecektir.

Bir diğer örnek ise aracınızın kredi taksitlerini ödeyemediniz ve banka aracı haciz etti ve otoparkına çekti. Ondan sonraki süreç icraa yolu ile satılması ve daha sonra ordan gelecek tutarın sizin borcunuzu karşılaması veya karşılamaması gibi durumlar ile karşı karşıyada kalabilirsiniz. Ayrıca kredi notunuzunda eksi ( – ) notuda size başka bir darbe olacaktır.

Sizde  bu ve bunun gibi durumlar yaşamamak adına bizlere banka kredili aracınızı satabilir ve kredi taksitlerinizden kurtularak kendinizi bankalar ve icraa problemlerindende sıyırabilirsiniz..

Kredisi devam eden aracın satışı şu şekilde yapılmaktadır. Kredi kapama miktarını hesaplatıyoruz. İlgili tutarı bankaya yatırdıktan sonra bankanın rehini yani ipotek kaldrımasını bekliyoruz. Satışa engel kalktıktan sonra herhangi bir noter üzerinden araç alım işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Varsa kalan tutarı satış esnasından Nakit veya isteğe bağlı olarak banka yolu ile sizlere teslim ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşın

HEMEN TEKLİF ALIN

SON YAZILAR

SİZİ ARAYALIM

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım
0532 297 94 69

2015 Hemenotosat.com Tüm Hakları Saklıdır izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.

Open chat