İkinci El Araba

Günümüzde hayatın her alanında kullanılan araçların birçok kişi tarafından gün içerisinde bile satın alındığını bilmekteyiz. Bu kadar aktif olan sektör içerisinde yer alan ikinci el araba alanı ise tamamen bağımsız bir şekilde sürekli olarak kendini geliştirmektedir. Sıfır araç fiyatlarının pahalı olduğu ortada iken insanların bu alan içerisinde alışveriş yapması kesinlikle önem arz etmektedir. Daha uygun fiyatlara istedikleri modellere sahip olacakları bir alandır. Ülkemizde sıklıkla tercih edilmesinin yanı sıra global anlamda tüm ülkelerde araç konusunda en çok tercih edilen alandır.

İkinci El Araba İşlemleri

Türkiye Cumhuriyet’inin benimsemiş olduğu alım ve satım işlemleri yapmanız gerekmektedir. Bunları anlatmadan önce resmi daireler dışında işlem yapmamanız gerektiğini hatırlatmakta yarar var. Yasa dışı yollardan ikinci el araba satın alma işlemleri yapanlar genelde birçok sorun ile karşılaşmaktadır. Öncelikle satıcı ile noterde sözleşme yaparak işlemlere başlamanız gerekmektedir. Noter tarafından istenilen belgeleri sunduktan sonra işlemler başlamaktadır. Trafik sigortası ve vergi cezaları varsa bunların temizlenmesi gerekmektedir.

Muayene sorgulamaları yaparak aracın bütün detaylarını istemektedir kamu kurum ve kuruluşları. Trafik alanında yapmış olduğunuz hatalar ve cezalar bunları da ortadan kaldırmanız gerekmektedir. Süreç tabiki bazen bazı durumlarda anlatıldığının dışına da çıkmaktadır. Genel olarak değerlendirildiği zaman işlemler bir gün içerisinde tamamlanmaktadır. Bazı durumlarda bu süre uzamaktadır.

İkinci el araba

İkinci El Araba Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci el araba satın al denildiği zaman işin içerisine dikkat edilmesi gereken birçok nokta girmektedir. Birde alacağınız araç ikinci el ise kesinlikle önem arz eden durumlar bulunmaktadır. Günümüzde birçok kişi dikkatsiz hamleler yaptığı için sonrasında büyük sorunlar ile karşı karşıya kalmaktadır. Satıcı ile genel görüşmeleri yaptıktan sonra aracı incelemeniz gerekmektedir. Eğer daha önce böyle bir işlem gurubu içerisine yer aldıysanız kendinizde yapabilirsiniz. Lakin ilk defa yapacak olan bireylerin uzmanlardan hizmet alması kesinlikle daha sorunsuz bir araç deneyimi yaşatacaktır.

Aracın genel olarak incelemesini yapmaya başlamadan önce ekspertiz raporlarına göz gezdirmelisiniz. Ülkemizde bu alanda yaşanan en büyük sorun boyalı olan bir aracın boyasız diye satılmasıdır. Sizde bu sorun ile karşı karşıya kalmamak için muhakkak doğru işlemleri yapmanız gerekmektedir. Yapmadığınız takdirde dediğimiz gibi büyük sorunlar ile karşılaşacaksınız. Herhangi bir trafik cezasının olup olmadığını kontrol edip vergi dairesinde de genel bir sorgulama yapmalısınız. Yaptığınız bu işlerde bir sorun çıkmadıysa gönül rahatlığı ile aracı satın alabilirsiniz.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşın

HEMEN TEKLİF ALIN

SON YAZILAR

SİZİ ARAYALIM

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım
0532 297 94 69

2015 Hemenotosat.com Tüm Hakları Saklıdır izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.