Audi Tarihi Ve Modellerin Son Durumu

 

Temelleri 1899 yılındaki August Horch’a dayanan Audi ilk zaman Horch ismiyle araba üretimi yapmış ve dışa açılmıştır. Ortakları ile olan anlaşmazlıklar yüzünden dış piyasada kendi ismini kullanamaz hale gelince Horch’un anlamı olan dinle aynı zamanda Latince de Audi olduğundan bu ismi seçmiştir.

Geçmişinde birçok birleşme ve ortaklıklar yapan marka geçtiğimiz otuz yıl içinde yüksek güce sahip olan pek çok model çıkarmıştır piyasaya.

Son zamanlardaki bazı ünlü modelleri şöyledir:

Q7 e-tron3,0 TDI quattro 2017

Başarılı Alman otomobil üreticisi Audi,2015 Cenevre Otomobil Fuarında lüks sınıfta yer alan SUV modeli Q7 dünya ya tanıttı. Bir ilk olarak TDI 6 silindir motor ile elektrik motorunun ve quattro çekiş sisteminin bir arada kullanıldığı modeldir. Aynı zamanda Audi markasının, dizel ve plug in hybrid motoru bir arada kullandığı ilk modeldir.  258 beygir gücü, elektrik motorunda ise 115 beygir gücü bulunmaktadır. Altıgen ön ızgara, LED Audi farları, arkaya doğru uzanan bir görüntüsü vardır. Bu modelin 2017 yılı içinde yollarda olacağı bekleniyor.

Audi R8 LMS 2015

Alman firması Audi2015 Cenevre Otomobil Fuarında yeni bir modeli daha tanıttı.GT3 yarışçısı olan yeni modeli Audi R8 LMS’ yi tanıttı. 2014 de geliştirilmeye başlanan R8 2016’daki GT3 yarış kurallarına uygun tasarlandı. R8 geliştirilirken kullanılan malzeme alüminyum türü olduğundan ağırlığı 1250 den 1225 e düşürülmüştür.5,2 litre V10 motor 585 beygir gücüne sahiptir.

Q2 2016-2017

Alman firması Audi Q ailesini genişletiyor. Daha önceki çıkan haberlerin aksine ismi 1 değil Q2 olduğu kesinleşmiştir. Resmi olarak 2016 yılında Cenevre Otomobil Fuarında tanıtılacak. Tanıtımdan sonra Avrupa ve Almanya da yolları süsleyecek olan otomobil ülkemize ne zaman geleceği kesin değildir. Q sersinin en küçüğü olan Q2 modelinin tasarımı geniş bir iç hacmi olan, üç benzinli motorunun yanında birde dizel motor seçeneği görünüyor.

A3 Sedan 2017

2013 yılında çıkan Audi3 Sedan’nın 2017 yılında güncelleneceği duyuruldu. Tasarımda altıgen Audi ızgarasının belirginleştiği, keskin bir ön yüzü gibi detayların olacağı düşünülen modelin iç tasarımı ise ne geleceği belli değildir.

 

Audi Q serisi modellerini yenilemeye ve genişletmeye devam ederek Q5 çalışmalarını hızlandırmıştır. Test esnasında yakalanan Q5 serisinin görüntüleri bulundu. Volkswagen’ nin Premium markası olan Q5 kış testlerine girdi. Ağır bir kamuflaj olduğu için detaylı bilgi mevcut olmamakla birlikte birkaç fikir verilebilir. Klasikleşen altı gen ön ızgarası karakteristik ful LED ön ve arka farlar, hava girişleri, kapıya entegre yan aynalar, kaslı bir omuz çizgisi, arka bölümde bagaj spoyleri ve çift çıkışlı egzoz sistemleri mevcuttur.

Güçlü ve yakıt tasarrufu da sağlayan benzinli ve dizel motorlu iki seçeneği ile Audi Q5 2017 nin kalbinde yer alacak. Aynı A4 modelinde olduğu gibi 2,0 TFSI 248 beygirlik motor 370 nm tork üreterek bir Plug-in Hybrit motor seçeneğini de sunulacak.

Merakla beklenen Audi Q5 2017 modeli önümüzde ki yıl tanıtımı yapılıp 2017 model yılı ile Volkswagen grubunun Meksika José Chiapa da bulunan tesislerinde üretime alınacağı bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşın

HEMEN TEKLİF ALIN

SON YAZILAR

SİZİ ARAYALIM

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım
0532 297 94 69

2015 Hemenotosat.com Tüm Hakları Saklıdır izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.

Open chat