Araba Satış Burda Çok Kolay !

Araba satış yapmak istediğiniz zamanlarda nasıl bir yol izleyeceğiniz hakkında bilgi sahibimisiniz ? Elinizde bulunan 2.el aracınızı satarak acil nakit ihtiyacınızı gidermek isteyebilirsiniz. Fakat sizleri bu süreçte bir takım riskler ve sorunlar beklemekte. Sizlere elimiziden geldiği kadarı ile 2.el araba satış sürecinin  nasıl olduğu hakkında detaylı bir anlatımda bulunacağız.

Araba Satış Nasıl Yapılır ?

Araba satışı resmi anlamda sadece noter’ler üzerinden yapılmaktadır. Noter üzerinden yapılan devr işlemleri şu şekilde ilerlemektedir. İlgili memur  aracınızın ruhsat bilgilerini girerek sistem üzerinden satış yapılmasına engel bir durum olup olmadığını kontrol eder. Aracın üzerinde herhangi bir rehin,haciz veya herhangi bir sebeten dolayı borç (trafik cezası yada mtv borcu) gibi durumlarda sistem onay vermez ve satış yapılamamaktadır. Sistem onay vermesinin hemen ardından, alıcı ve satıcı kimlik bilgilerinin yazdığı satış sözleşmesi hazırlanır ve yazıcıdan çıktı alınarak satıcı ve alıcıya imzalattırılır. Daha sonra vezneden geçici ruhsat bastırılarak araç yeni sahibinin adına tescil edilir. Satış işlemlerinin noter süreci bu şekilde ilerlemektedir.

Peki Araba Satış Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Bilmeniz gereken araba satış yaparken, paranızı almadan kesinlikle imza atmamanızdır. Bu kurum, kişi, firma, şirket farketmeksizin azami dikkat edilmesi gerekmektedir. Malesef bu şekilde araba satışı yaparken dolandırılan onlarca insan bulunmakta. Siz siz olun paranızı nakit yada banka havalesi veya eft ile gönderileceğini söylenirse paranızı hesabınızda görmeden, nakit olarak paranızı  teslim almadan satış vermemenizdir. Eğer imza atarsanız ne olur diye soranlar için ? Noter satış sözleşmesinde şu şekilde bir madde vardır. ” Satıcı, yukarıdaki nitelikleri ve bedeli yazılı aracı  alıcıya hali hazır durumu ile satarak bedelini aldığını ve aracı teslim ettiğini beyan eder” diye made yazmaktadır. Yani siz aracınızın parasını almadan imza atarsanız resmi anlamda aracınızı satmış oluyorsunuz. Daha sonra herhangi bir şekilde hak talep edemezsiniz. Dolandırıcılar aracınızı sizden aldıktan sonra 2. hatta 3. satışı yaparak hiç bir şekilde geri dönülmez bir satış işlemi yapıyorlar.

Araba Satış İşlemleri İçin Bizi Tercih Edebilirsiniz

Araba satış için bizi tercih edebilir ve güvenli bir şekilde 2.el arabanızı anında nakit paraya çevirebilirsiniz. Bizler araba alırken noter satışa engel yoktur onayı vermesinin hemen ardından sizlere ödemenizi yapıyoruz. Siz paranızı nakit yada banka yolu ile aldıktan sonra satış işelmlerinizi sonuçlanıdırıyoruz. Hem arabanızı anında satmış oluyorsunuz hemde güvenli bir şekilde araba alım satım işlemleriniz gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Araba satmanın hızlı ve güvenli yolu. Sizde hiç düşünmeden şimdi bize ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşın

HEMEN TEKLİF ALIN

SON YAZILAR

SİZİ ARAYALIM

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım
0532 297 94 69

2015 Hemenotosat.com Tüm Hakları Saklıdır izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.

Open chat