Araba Galerisi

 

Maddi veya manevi yönden yatırım olarak değerlendirilebilecek arabalarımız hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Ülkemizde geniş bir kullanım alanı olması ile birlikte birçok sektör oluşmuştur. Araba galerisi araç almak veya satmak isteyen bireylerin vazgeçilmez durağı olmuştur. İkinci el veya sıfır piyasasının aktif bir şekilde devam ettiği geniş sektörlerden biridir galericilik.

Araba Galerisi İle Satış İşlemleri

Galeriye araba satmak alanı en kolay yöntemlerden biridir. Aracınızı satmaya karar vermeniz ile birlikte bulunduğunuz bölgede galeriler ile görüşebilirsiniz. Aracınızın değerini ve istediğiniz fiyatı sunabilirsiniz. Fakat galeriler kendi karını koyup sattıkları için yüksek ücretler ödememektedir. Örneğin 10.000 TL’ye satılacak bir arabayı sizlerden 8.500 TL’ye almaktadır. Bu nedenle de birazcık kötüdür. Nakit akışı anında döndüğü içinse beklentileriniz maddi acıdan hemen çözümlenmektedir.

Aracınızı satarken muhakkak hemen devrini vermelisiniz. Bugün kalsın yarın alırız devrini mantığı yanlıştır. Galeride sürekli olarak satış olduğu için beklenmedik sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Satış işlemlerini de devletin kurum ve kuruluşlarından yasalara uygun bir şekilde yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Araba Galerileri

Araba Galerisi İle Alış İşlemleri

Galeriden araba almak her zaman için tercih edilen bir sistemdir. Bulunduğunuz bölgede yer alan galeriye giderek burada bulunan araçları tek tek inceleyebilirsiniz. İncelemeniz sonucunda pazarlık süresi başlamaktadır. Arzu ettiğiniz araç üzerinden hemen pazarlık yaparak alım işleminde bulunabilirsiniz.

Aracı alırken evraklarının, muayenesinin olup olmadığını sorgulayınız. Bununla birlikte darbe olmadığına dikkat ediniz. Kaportacı bir tanıdığınız varsa onunla galeriye gitmekte mantıklı çözüm olacaktır. Aracı hemen orada inceleyerek pazarlık yapıp satın alma işleminde bulunabilirsiniz. Gün içerisinde hemen aldığınız aracın devri kısa bir sürede yapılmaktadır.

Araba Galeri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Galerilerin fazla oluşu sizleri hiçbir zaman yanıltmasın. Geniş bir sektör olduğu için birbirinden farklı birçok firma bulunmaktadır. Bu nedenle de tercih ederken mutlaka dikkat etmeniz gereken bir takım şeyler olacaktır. Öncelikle kişiler tarafından benimsenen ve güvenilir hizmet veren galerilerden hareket etmeye özen göstermelisiniz. Aksi takdirde bir takım sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Devletin yasılmasını zorunlu kıldığı yasalara uyup uymadığına özen göstermelisiniz. Kaçak yerler sıklıkla ön plana çıkmaktadır. Nitekim böyle bir yerden hizmet alırsanız hukuki olarak herhangi bir hak iddia edemiyorsunuz. Bilmediğiniz evraklara, belgelere okumadan asla imza atmamalısınız. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece herhangi bir sorun çıkmayacaktır. Unutmayın göz ardı ettiğiniz durumlar daha büyük problemleri oluşturabilir.

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşın

HEMEN TEKLİF ALIN

SON YAZILAR

SİZİ ARAYALIM

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım
0532 297 94 69

2015 Hemenotosat.com Tüm Hakları Saklıdır izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.

Open chat