Araba Alım Satım Hemen Şimdi Burda

 

Araba alım satım yapmak istiyor ve süreç hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, size elimizden geldiği kadarı ile bilgi vermeye çalışacağız. 2.el araba satmak artık geçmişteki gibi zor ve meşakatli değil. Önceden araba alı msatım işlmeleriniz noter’de yaptıktan sonra yaklaşık en 1 ay gibi uzun bir sürede aracınızın adınıza devr olmasını bekliyordunuz. Ciddi anlamda vakit ve nakit kaybı yaşamanıza sebeb oluyordu. Artık günümüzde teknolojininde hayatımıza girmesi ile birlikte araba alım satım işlemleride bir hayli kolaylaştı.

Günümüzde Araba Alım Satım İşlemleri

Noter’de bekleme sürecini göz önünde bulundurmazsanız sadece 10 ila 15 dakika gibi kısa bir sürede aracınızı satmış veya satın almış oluyorsunuz. Araç satışında sistem online olarak çalıştığı için, trafik tescil birimi, vergi dairesi üzerinden araba alım satım işlemleri yapılmaktadır. Yani noter’de satış işlemleriniz bittiğinide aracınızın devr işlemleride sonuçlanmış oluyor. Bazen vergi dairesindeki tescil işlemleri uzayabilmekle birlikte, gelir idaresi başkanlığının internet sitesine girerek oradan yapacığınız sorgulama sonucunda aracınızın bilgileri ve sizin kimlik bilgilerinizi kontrol ederek vergi dairesindende tescil yapılıp yapılmadığını kontrol edebilirsiniz.

Araba Alım Satım Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

Araba satış yaparken ilk olarak aracınızın satışa engel bir durumu hak mahrumiyeti olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu kontrolleri e-devlet üzerindeki araç sorgulama sekmesinden yapabilirsiniz. Daha sonra aracınızın vergi borcu trafik cezası gibi ödenmemiş borçları olmamalıdır. Aksi takdirde bu tip borçlar araba alım satım işlemlerine engel teşgil etmektedir. Unutmayınki aracınızın üzerine geçmişe yönelik 1 tl’lik bir borç olsa bile aracınızın satış işlemlerini gerçekleştiremezsiniz. 2.el araç alınırken borçsuz, satılırkende borçsuz satılmaktadır. Noter satış sözleşmesini imzalamadan önce para alış verişiniz tamammı ? diye soracaktır. Kesinlikle para alış verişinizi yapmadan imzanızı atmayın. Daha sonra doğabilecek mahrumiyetler için hak talep edemezsiniz.

Peki Hemen Oto Sat.com’da  Araba Alım Satım Süreci ?

Biz hemenotosat.com olarak müşterilerimize bütün bilgi ve birikimimizi paylaşarak karşılarına çıkabilecek her türlü sorun ve problemi önceden görerek destek olmaktayız. Araç’larına ücretsiz ekpertiz’den tutunda araba alım satım işlemleri sırasında çıkabilecek evraksal veya teknik hataları giderme noktasında her türlü desteği veriyoruz. Bütün işlemlerimiz resmi evraklar üzerinden yapılmakla birlikte, müşterimizin parasını teslim etmeden satış işlemlerini yapmıyoruz. Müşterimiz önce parasını alır daha sonra son imzasını atar. Bu zamana kadar hiç bir müşterimizle satış aşamasında en ufak bir sorun yada problemle karşılaşmadık. Siz’de hemen şimdi kullanılmış aracınızı satmak istiyorsanız hiç beklemeden bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşın

HEMEN TEKLİF ALIN

SON YAZILAR

SİZİ ARAYALIM

Numaranızı Bırakın Sizi Arayalım
0532 297 94 69

2015 Hemenotosat.com Tüm Hakları Saklıdır izinsiz kopyalanamaz kullanılamaz.

Open chat